Carporty:

Był czas, że skupiliśmy siły głównie na projektach lekkich zadaszeń. Inspiracją i podstawowym tworzywem były panele z litego poliwęglanu o grubości 1 mm, takie jak w tle niniejszej strony.

Doświadczenie

Mało kto wie tak dużo o projektowaniu dobrych i funkcjonalnych wiat na samochody, zadaszeń balkonów, budynków gospodarczych czy tarasów jak my. Proszę popatrzeć!

15 lat gwarancji paneli

Zadaszenia projektowane są z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. Konstrukcja z drewna klejonego warstwowo, aluminium lub ze stali wraz z pokryciem odporne są na deszcz, zmiany temperatury, przypadkowe uderzenia czy żar spadającego papierosa. Na panele producent daje 15-letnią gwarancję.

Typy paneli

Panele można wybrać z przezroczystych lub białych. Te pierwsze zapewniają przepuszczalność światła na poziomie 72% i sprawdzają się szczególnie tam, gdzie pożądane jest maksymalne nasilenie światła. Panele białe z kolei przepuszczają 35% światła bardziej rozproszonego i miękkiego. Przy zachmurzonym niebie obszar pod takim dachem wydaje się jaśniejszy, niż poza jego obrębem.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Zadaszenia odporne są na:

  • mrozy, deszcze i upały,
  • żar papierosów i przypadkowe uderzenia,
  • glony, ach zielone glony... nie, glony pojawiały się na daszkach w XX wieku, tu pokazujemy lity poliwęglan odporny na czynniki biologiczne.

Konstrukcja wsporcza

Panele z poliwęglanu montowane są na konstrukcji dobranej indywidualnie do każdej realizacji. Mogą to być układy z drewna klejonego warstwowo, nierdzewnej stali lub aluminium - wybór materiału zależy od charakteru istniejącej architektury, wielkości zadaszenia, narażenia na wilgoć i preferencji klienta.